Čip 2020 IPad Pro A12Z je pouze přejmenovaný na 2018 A12X čip s dalším povoleným jádrem GPU

Apple 2020 iPad Pro se začíná přicházet do rukou těch, kteří jej minulý týden koupili, a to naznačuje, že začínáme naučit se mnohem více a mnohem více o tom.

Jedním ze zajímavých bodů z oznámení bylo zahrnutí nového procesoru Apple A12Z. O tom jsme toho moc nevěděli, ale teď se začínáme učit mnohem víc.

Podle zprávy společnosti NotebookCheck jsou procesory A12Z a A12X fyzicky identické, ačkoli starší čip má jeden z osmi GPU deaktivován. Nový A12Z má povoleno všech osm grafických corered. A12X? jen sedm.

To nakonec naznačuje, že oba čipy jsou stejné, pokud je vaříte dostatečně daleko a určitě popisuje, proč to oba dělají podobně, když jsou porovnány výsledky benchmarku.

Může existovat několik spekulativních důvodů, proč se Apple rozhodl. Není neobvyklé vidět, jak výrobci čipů deaktivují fyzická jádra a umožňují je ve vyšších SKU. Například, NVIDIA Titan RTX má všech 4 608 jádra CUDA povoleno, zatímco RTX 2080 TI používá pouze 4 352 jader, a to i přes oba GPU TU102.

Dalším pravděpodobným vysvětlením je, že rozhodnutí společnosti Apple zakázat jedno jádro GPU v A12X mohlo být úmyslné. Povolení latentního jádra v prozatímním osvěžním, jako je A12Z, by je zachránilo před tím, než se musejí vyvinout A13X, a místo toho se přímo zaměřit na (5 nm?) A14X, který je naplánován na debutování s 5G ‌IPAD Pro‌ koncem tohoto roku.

Zatímco spousta toho bude vidět jako „gotcha“ okamžik pro Apple, nic z toho není opravdu nové. Je to podobné jako procesorové binning, které výrobci CPU dělají roky. Ve skutečnosti je binning to, co je povoleno přetaktování, aby to byla věc – čipy schopné běžet jednou rychlostí se prodávají jako čipy, které jsou hodnoceny pro pomalejší.

IPad Pro 2020 zjevně není ten, na který musí lidé s fungujícími modely 2018 upgradovat bez ohledu na tuto zprávu. Pokud ten fantastický skener Lidar není něco, o čem jste zvlášť nadšeni.

Můžete také chtít vyzkoušet:

Kodi 18.6 IPA APK ke stažení pro iOS 13 / iPados 13, Android vydán

Spusťte více čísel 2 whatsapp účtů na 1 iPhone ideálním způsobem, tady je jak

Stahování: iOS 13.4 Konečné odkazy na IPSW, aktualizace OTA a IPADOS 13.4 pro uvolněná kompatibilní zařízení

Jailbreak iPhone 11 Pro Max s UNC0ver 4.0.0 na iOS 13.3 Nyní

Checkra1n pro Windows Alternative: Jak používat RA1NUSB pro iOS 13.3 útěk z vězení

Útěk z vězení iOS 13.3.1 pomocí checkra1n, tady je, jak [průvodce]

Downgrade iOS 13.4 na iOS 13.3.1 pro checkra1n útěk z vězení – jak

Útěk z vězení iOS 13.3 pomocí checkra1n, tady je, jak [průvodce]

Apple si užívat EKG App Hack: Povolte mimo nás v nepodporované zemi na sérii 5 a 4 bez útěku z vězení

Můžete nás sledovat na Twitteru nebo Instagramu a dokonce i na naší stránce Facebook se informovat o všech aktuálních od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Tento traktor John Deere nepožaduje motoristu

, zatímco mnoho autonomních automobilů je indikováno pro cestování po dálnici, John Deere je nový traktorový traktor, který je uveden na 2022 spotřební elektroniky, bude pravděpodobně pouze posuvná pole bude

Společnost Apple uvádí na trh 2014 Retina MacBook Pro Refresh, tady je to, co je nové

v souladu s řadou pověstí, které se objevily o víkendu, Apple dnes oznámil relativně důležitý obnovovací řadu počítačů MacBook Pro. Aktualizace MacBook Pro s zobrazovací řadou strojů sítnice byla široce

Google Nexus 5 oficiálně oznámen: Funkce, cena, datum vydání [video]

Určitě to už bylo dlouho. Už nějakou dobu jsme slyšeli zvěsti o existenci gadgetu. Téměř tak dlouho jsme viděli uniknout obrázky, které dělají kola na webu. Naštěstí již nemusíme spekulovat