MOC GRATULUJEME VÝHERCI 555 časovače SOUTĚŽE!

, často to nejlepší motivace je omezení. 555 Časovač znamená „jedna věc“ – porovnává napětí na pár prahové hodnoty, jakož i výstupů signál odpovídajícím způsobem. Je to dva komparátory, napětí žebřík, stejně jako flip-flop. stejně jako dosud, je to nejvíce nabídl jediný čip všech dob, slaví letos své 50. narozeniny! Takže když Hackaday provozuje 555 Timer soutěž Hackeři všech pruhů vyjít se svou nejlepší práci, aby ukázali svou Podobně jako bitové DIP, které by mohly.

Vítězové

Daleko jakož i daleko výhodným záznam byl obrovský 555 časovač [Rudraksha Vegad]. Každý z našich soudců ji hodnoceny v první pětce, stejně jako to trvalo nejvyšší ocenění dvakrát. Na jeho tváři, to je základní „obří 555 v poli“ build, ale podívat pod kapotu. Každý sub-modul, který tvoří 555 – komparátory, flip-flop, stejně jako zesilovač – jsou vyrobeny ze zachráněných diskrétních součástek ve skutečném prkénko módě, připájené na mosazné hřebíky do dřeva. Jako konečný produkt, je to velký kus dřeva, ale jako proces tvorby, je to mistrovské dílo v pochopení 555 na své nejhlubší úrovni. Musíme všichni udělat jeden!

Menorah555 je základní styl s některými extrémně velkými technikami rukávu. Možná nejroztomilejší z nich táhne centrální svíčku, stejně jako osvětlení, ostatní s ním – technika, která zahrnuje Supercapacitor stejně jako přepínače rákosí. Každý z svíčka osvětlovacích okruhů se však využívají 555 časovač a to jak pro jeho znamenalo funkci dodávání měřený zapnutí resetovací impuls, stejně jako jeden další 555 se používá jako základní flip-flop. Je to úhledný design, stejně jako fantastické individuální interakce.

Cyclotone Mechanical Punk Console sekvencer je otočení věž obvodu sochařství, stejně jako noisemakers. To vypadá skvěle, je překvapivě dobře zdokumentována v video série, stejně jako využívá miliardu kreativní bitové techniky podél cesty. 555 je role? Každá ze čtyř úrovní je tradiční okruh Atari Punk Console.

Všechny tyto tři pracovní místa vyhrát $ 150 nákupní horečka na Digi-Key. To je velké množství časovačů!

Ahoj světe!

Měl jste jeden úkol – blikání LED s 555. [Sami] vyrobené PCB s Audi e-tron za odjíždějící kolegy. Co můžeme říci? LED diody blikat s 555s, stejně jako deska vypadá snazzy.

Bandwidth Buster

Ukazuje se, že si můžete dělat rádiový vysílač 4 MHz z pouhých dvou LMC555s. (Jsou to ty rychlé.) Ve skutečnosti, tak polovodiče okruhu jsou dva 555s. Jeden produkuje frekvence poskytovatele, stejně jako ostatní jen obrátí signálu. Dva z nich v tandemu typu push-pull zesilovač, pro „maximální“ síla. 4 MHz s 555 oscilátor není špatné!

Chiptunes

Jeden z nejpodivnějších Hacky, ruce dolů, je Accordeonator. Je konstruován z CD mechaniky, stejně jako tahání CD sáňkovat v stejně jako ven střídavě hnací motor, který je využit jako generátor k moci celý obvod. Sedm tlačítek propojit časování odpory do 555, což činí hudbu. velmi cool!

Neměl využilo 555

V případě, že jsou chvíle, kdy je třeba mít, že je třeba také být časy, kdy byste neměli, ne? Například, s největší pravděpodobností by se neměla používat 555s jsou řidiči krokového motoru, nebo jako čítače, v tomto skákání-žába LED sochařství. 555 absolutně nemá přesné časové rozlišení potřebné k závada bezpečnostní nástrojem o STM8 je jen pro čtení, ne? Rozhodně byste bit-bang sériového protokolu DMX512 nebo vytvořit sériové ADC s 555? stejně jako byste neměli používat na 555, to počítat, když se obrátit ATTiny85 do přímá náhrada?

Tato klasifikace nezklamal, stejně jako my nepřekvapuje. řekni Hackaday návštěvníky co nemohou dělat, stejně jako to udělají!

Art for Art rány

A konečně, naši soudci opravdu líbil CS 555, plně okruhů sochařství diskrétní 555, stejně jako Ducha ’62 Rambler Nixie Clock, která oživuje pomlčku staré auto, jako by řízen přízračné síly. Programu je to 555.

WTF Award

Jsme upřímně nechápal, že bychom potřebovali čestné uznání pro klasifikaci vytvořit vlastní 20-ti pinový 555-timer na bázi křemíku, ale samozřejmě jsme udělali. [Adrian Freed] má dvojici nových návrhů IC 555 na bázi, které obsahují další funkce, na čipu: jedna s osmi výstupních pufrů, stejně jako čítač, stejně jako jeden s zažívacím traktem a lineární zpětný posuvný registr vnitřní , Jeho demo příklad? Blikající hodně LED, přirozeně. Rádi bychom vidět mnohem více detailů o této nabídce práce v budoucnosti.

… stejně jako Více

Sláva všem účastníkům v soutěži! Musíte skutečně trvat dlouho hledat všechny položky, stejně jako ne jen ty, které rezonovalo hodně s námi. protože kdo ví, může se jen zjistit sami na opuštěném ostrově, jen s bednou 555s po ruce, stejně jako požadavek na rekonstrukci současnou společnost.

Díky jednouZisk do našeho sponzora Digi-klíč pro ceny, jakož i podporu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Jak odemknout bootloader na Sony Xperia M4 Aqua

Oficiální metoda pro odemknutí bootloaderu pro Sony Xperia M4 Aqua již není k dispozici. Zde je snadný průvodce, který můžete odemknout svůj bootloader pomocí FlashTool dostupného pro zařízení Sony Android.

Hra přes: Google vypíná stadia

Google dnes oznámil svůj záměr ukončit podporu pro streamování her Stadia 18. ledna 2023. Tento krok, který je pro některé, ale ne nutně všechny pozorovatele průmyslu, naznačuje, že hráči budou

Apple Q2 2015: 61,2 milionu prodaných telefonů, 58 miliard dolarů na zisky

Takže jo, Apple prodal nějaké věci. Nebo spousta věcí, být mnohem přesnější. Poté, co již měl rozbíjení prvního čtvrtletí, společnost Cupertino Gigantic nyní oznámila své finanční výsledky ve čtvrtletí 2015