USB nabíječka zmíněna do variabilního zdroje napětí

USB nabíječky jsou po celou dobu a je odpovědností každého hackera použít toto typicky dostupné zařízení k jeho nejvyššímu potenciálu. [Septillion] a [Hugatry] přišli s hackem, aby manipulovat s nabíječkou USB, aby se stala variabilním zdrojem napětí. Jejich projekt QC2Control pracuje s nabíječky, které využívají technologii rychlého nabíjení 2.0, která zahrnuje Warts Warts i Power Banks.

Qualcommův rychlý náboj je vyvinut pro poskytování až 24 wattů přes konektor Micro USB, aby se snížil čas nabíjení kompatibilních zařízení. Vyžaduje jak nabíječku, tak i koncové zařízení, aby měly kompatibilní čipy řízení výkonu, takže mohou vypracovat cykly omezující napětí.

Ve svém projektu, [Septillion] a [Hugatry] použijte 3,3 V Arduino Pro Malé mluvit s danou nabíječkou prostřednictvím malého obvodu sestávajícího z několika odporů a diod. QC2.0 zařízení výstupy napětí 5 V, 9 V a 12 V, když vidí předdefinované hladiny napětí přenášené přes D + a D-linky, které jsou nastaveny arduino a přepážky napětí. Kód nabízí funkční hovory pro zjednodušení řízení napájení. Video níže ukazuje hack v akci.

Rychlý náboj byl na chvíli a můžete kopat do detailů vnitřních děl, jakož i návrh kompatibilního napájení z referenčních návrhů pro TPS61088 (PDF). Patent (PDF) pro technologii rychlého nabíjení má mnohem podrobněji pro zvědavé.

Podobné techniky byly použity v minulosti a zobrazí užitečné pro někoho, kdo hledá konfigurovatelné napájení na cestách. To je jeden pro fanoušky Macgyver.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Cannonball Forma dělá dandy integrující kouli pro laserové měření

Je to věk-stará hádanka: Pokud máte nejlepší sféru s dokonale reflexní vnitřní povrch, se rozsvítí okolo dovnitř navždy? Odpověď je docela zjevná, když si myslíte, že přes, ale to neznamená,

Opravdové povolení softwaru Microsoft: Windows 10 za pouhých 12 $, Windows 11 za 19 $, kancelář za 25 $, mnohem více

, stejně jako cokoli jiného, ​​jak se zdá, že je mnohem více a mnohem dražší, Keysbuff je právě tady Pomozte nám ušetřit peníze za několik životních potřeb, ať už jste

Head-up Sclower Augments Bionic Turtleova pravda

Je tu drsná pravda, která je základem všech robotického výzkumu: ve srovnání s evolucí jsme sát, abychom se pohybovali. Příroda má pár miliard let metody dělat věci, které mohou sklouznout,