USB nabíječka zmíněna do variabilního zdroje napětí

USB nabíječky jsou po celou dobu a je odpovědností každého hackera použít toto typicky dostupné zařízení k jeho nejvyššímu potenciálu. [Septillion] a [Hugatry] přišli s hackem, aby manipulovat s nabíječkou USB, aby se stala variabilním zdrojem napětí. Jejich projekt QC2Control pracuje s nabíječky, které využívají technologii rychlého nabíjení 2.0, která zahrnuje Warts Warts i Power Banks.

Qualcommův rychlý náboj je vyvinut pro poskytování až 24 wattů přes konektor Micro USB, aby se snížil čas nabíjení kompatibilních zařízení. Vyžaduje jak nabíječku, tak i koncové zařízení, aby měly kompatibilní čipy řízení výkonu, takže mohou vypracovat cykly omezující napětí.

Ve svém projektu, [Septillion] a [Hugatry] použijte 3,3 V Arduino Pro Malé mluvit s danou nabíječkou prostřednictvím malého obvodu sestávajícího z několika odporů a diod. QC2.0 zařízení výstupy napětí 5 V, 9 V a 12 V, když vidí předdefinované hladiny napětí přenášené přes D + a D-linky, které jsou nastaveny arduino a přepážky napětí. Kód nabízí funkční hovory pro zjednodušení řízení napájení. Video níže ukazuje hack v akci.

Rychlý náboj byl na chvíli a můžete kopat do detailů vnitřních děl, jakož i návrh kompatibilního napájení z referenčních návrhů pro TPS61088 (PDF). Patent (PDF) pro technologii rychlého nabíjení má mnohem podrobněji pro zvědavé.

Podobné techniky byly použity v minulosti a zobrazí užitečné pro někoho, kdo hledá konfigurovatelné napájení na cestách. To je jeden pro fanoušky Macgyver.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Pomocí šroubováku pro spuštění automobilu

[hahabird] používá tento šroubovák, aby spustil auto. Navzdory tomu, jak může vypadat, pouze tento konkrétní šroubovák spustí zapalování, protože stále používá zámek klíče. To, co dělá, je změnit šroubovák, aby

Upozornění Deal: Dejte svému NES Classic Edition bezdrátový ovladač za pouhých 20 $

Dejte svému Nintendo Nes Classic trochu bezdrátové lásky s tímto bezdrátovým ovladačem 20 $ pro konzoli. Normálně to stojí 25 $ za pravidelný den. Zahájení opětovného výroby starých konzolí je

5 Aplikace s nejlepším porozuměním ke zvýšení vašeho porozumění

žízeň po porozumění je jednou z věcí, které mnoho lidí má společného. Ať už chcete objevovat o původu Cosmosu prostřednictvím čtení nebo přesně o tom, jak spustit nové koníčky při