USB nabíječka zmíněna do variabilního zdroje napětí

USB nabíječky jsou po celou dobu a je odpovědností každého hackera použít toto typicky dostupné zařízení k jeho nejvyššímu potenciálu. [Septillion] a [Hugatry] přišli s hackem, aby manipulovat s nabíječkou USB, aby se stala variabilním zdrojem napětí. Jejich projekt QC2Control pracuje s nabíječky, které využívají technologii rychlého nabíjení 2.0, která zahrnuje Warts Warts i Power Banks.

Qualcommův rychlý náboj je vyvinut pro poskytování až 24 wattů přes konektor Micro USB, aby se snížil čas nabíjení kompatibilních zařízení. Vyžaduje jak nabíječku, tak i koncové zařízení, aby měly kompatibilní čipy řízení výkonu, takže mohou vypracovat cykly omezující napětí.

Ve svém projektu, [Septillion] a [Hugatry] použijte 3,3 V Arduino Pro Malé mluvit s danou nabíječkou prostřednictvím malého obvodu sestávajícího z několika odporů a diod. QC2.0 zařízení výstupy napětí 5 V, 9 V a 12 V, když vidí předdefinované hladiny napětí přenášené přes D + a D-linky, které jsou nastaveny arduino a přepážky napětí. Kód nabízí funkční hovory pro zjednodušení řízení napájení. Video níže ukazuje hack v akci.

Rychlý náboj byl na chvíli a můžete kopat do detailů vnitřních děl, jakož i návrh kompatibilního napájení z referenčních návrhů pro TPS61088 (PDF). Patent (PDF) pro technologii rychlého nabíjení má mnohem podrobněji pro zvědavé.

Podobné techniky byly použity v minulosti a zobrazí užitečné pro někoho, kdo hledá konfigurovatelné napájení na cestách. To je jeden pro fanoušky Macgyver.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

IOS 8.3 Beta 1 Download vydané pro iPhone a iPad

wow! Toto je právě v. Apple právě vydal iOS 8.3 Beta 1 ke stažení pro iPhone, iPad a iPod Touch. iOS 8.2 také zůstává v beta režimu, z nichž Beta

Apple TV dostává Vevo, Disney, Disney XD, aplikace pro počasí a Smithsonian Channel

Apple TV, může být poněkud omezena na chuť mnoha majitelů setu-top boxů, ale i když tato obvykle omezení může zabránit přitažlivému na přitažlivosti na přitažlivosti Ovocné společnosti s hackováním na

Retrotechtacular: První laserový vysílač postavený před 50 lety

Mnohé z času jsme celovečerní fólií hokey filmové záběry v našich retrotechtakulární sérii, ale myslíme si, že tento hack je stejně úžasný před padesáti lety. [CLINT] napsal, aby nám řekli