USB nabíječka zmíněna do variabilního zdroje napětí

USB nabíječky jsou po celou dobu a je odpovědností každého hackera použít toto typicky dostupné zařízení k jeho nejvyššímu potenciálu. [Septillion] a [Hugatry] přišli s hackem, aby manipulovat s nabíječkou USB, aby se stala variabilním zdrojem napětí. Jejich projekt QC2Control pracuje s nabíječky, které využívají technologii rychlého nabíjení 2.0, která zahrnuje Warts Warts i Power Banks.

Qualcommův rychlý náboj je vyvinut pro poskytování až 24 wattů přes konektor Micro USB, aby se snížil čas nabíjení kompatibilních zařízení. Vyžaduje jak nabíječku, tak i koncové zařízení, aby měly kompatibilní čipy řízení výkonu, takže mohou vypracovat cykly omezující napětí.

Ve svém projektu, [Septillion] a [Hugatry] použijte 3,3 V Arduino Pro Malé mluvit s danou nabíječkou prostřednictvím malého obvodu sestávajícího z několika odporů a diod. QC2.0 zařízení výstupy napětí 5 V, 9 V a 12 V, když vidí předdefinované hladiny napětí přenášené přes D + a D-linky, které jsou nastaveny arduino a přepážky napětí. Kód nabízí funkční hovory pro zjednodušení řízení napájení. Video níže ukazuje hack v akci.

Rychlý náboj byl na chvíli a můžete kopat do detailů vnitřních děl, jakož i návrh kompatibilního napájení z referenčních návrhů pro TPS61088 (PDF). Patent (PDF) pro technologii rychlého nabíjení má mnohem podrobněji pro zvědavé.

Podobné techniky byly použity v minulosti a zobrazí užitečné pro někoho, kdo hledá konfigurovatelné napájení na cestách. To je jeden pro fanoušky Macgyver.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Hlasový ovládaný robot řízený telefonem Android

[Jeff] odeslaný v sestavení hlasového ovládaného robota, který právě dokončil na základě Android Adk a Irobot Create. Robot je schopen poslouchat hlasové příkazy říkat, kam jít. V současné době robot

Zde je 6 úžasných balíčků ikon zcela zdarma pro Android

Jedním z hlavních důvodů, proč se nám Android líbí, je přesně to, kolik personalizace to můžete udělat. Jednou z metod, jak to být vizuálně atraktivní, je přidat ikonové balíčky. Ačkoli

Stáhněte si iOS 14.2.1 Konečné odkazy IPSW, soubor profilu OTA pro iPhone 12, Mini, Pro, Pro Max

Nyní si můžete stáhnout iOS 14.2.1 Final IPSW odkazy a OTA aktualizační profil a také iPados 14.2.1 Odkazy IPSW a profil OTA pro váš kompatibilní iPhone, iPad a iPod Touch.