Astro Pi Mk II, nový hardware Raspberry PI, mířil do vesmírné stanice

zpět v roce 2015, Evropská kosmická agentura (ESA) Astronaut Tim Peampe přinesl pár speciálně vybavených Malinových PI počítačů, přezdívaných Izzy a Ed, na Mezinárodní vesmírná stanice a pozvali studenty zpět na Zemi, aby se pro ně rozvíjeli software jako součást výzvy Astro PI. K dnešnímu dni, mnohem více než 50 000 mladých lidí mělo svůj kód běh na jednom z jednopodlacích počítačů; Dělat je pravděpodobně nejoblíbenější, a určitě nejvíce cestoval, malinový pis v sluneční soustavě.

Zatímco Izzy a Ed jsou stále silní, ESA si vybrala, že je to čas, kdy tyto veterán maliny konečně dostanou odchod do důchodu jsou splatné. Nastavit, aby se cesta do ISS v prosinci na palubě Draku Draku společnosti SpaceXX, nový hardware ASTRO PI MK II II vypadá docela podobně jako původní verzi na rok 2015 na první pohled. Ale nahlédnutí uvnitř jeho 6063-grade hliníku letového pouzdra odhaluje spoustu nových a vylepšených ozubených kol, včetně malinových pi 4 modelu b s 8 gb beran.

Hardware hardware nepochybně ocení studenti, kteří chtějí tlačit obálku. Zatímco většina programů Pythonově předložených programu Astro PI udělala mnohem více než hlasování aktuálního čtení ze snímače teploty nebo vlhkosti jednotky a posouvání zpráv pro astronauty na LED Matrix Astro PI, některé z mnohem vyspělejších projektů byly zaměřeny na provádění skutečného výzkumu prostoru. Z používání palubní videokamery k obrazu Země a provádět předpovědi počasí Chcete-li se pokusit namapovat magnetické pole planety, kód předložený z týmů starších studentů jistě těží ze zlepšeného výpočtového výkonu a rozšířené RAM z nejnovějšího PI.

Stejně jako u původního Astro PI, ESA a Raspberry PI Foundation sdílel dostatek technických detailů o těchto prostorově hodnocených Linuxových boxech. Koneckonců, studenti se očekává, že budou rozvíjet a otestovat svůj kód v podstatě stejný hardware dolů zde na Zemi před tím, než se rozzáří do obíjení počítačů. Tak pojďme se rychle podívat na nový hardware uvnitř Astro PI MK II a jaký druh výzkumu by mělo umožnit studentům v roce 2022 a dále.

Snímače polévky

V tomto bodě jsme si všichni dobře vědomi dosaženého plošného stolního plošiny, který poskytuje malina pi 4, takže by to mělo jít, aniž by říkal, že jeho podstatný modernizace nad pokey malx malx model b + od roku 2014, s nimiž studenti pracují Nyní. Stejně jako nezbytné jako zlepšení surového výpočtu suroviny, které mají přístup k patnáctimetrům paměť, umožní mnohem složitější úkoly, které prostě nebyly možné dříve.

Chcete-li využít vše, co Astro PI MK II využívá vše, co se týká všeho, co ASTRO PI MK II zahrnuje větší rozsah senzorů kromě modernizovaných verzí těch, které byly použity na originálním hardwaru. Nový Sense Hat V2 stále obsahuje gyroskop, akcelerometr a magnetometr, stejně jako senzory pro měření vlhkosti, teploty a tlaku uvnitř ISS. Ale tentokrát je zde také pasivní infračervený senzor (PIR), stejně jako senzor barev a světelnosti.

Ale možná nejvíce vzrušující upgrade senzorů přichází ve formě Raspberry PI HQ kamery. Senzor 12.3 megapixelů SONY IMX477 je podstatným zlepšením modulu DINKY Video kamery, který byl k dispozici, když byl spuštěn první ASTRO PI. Může také přijímat objektivy CS-Mount, což znamená, že pošlete týmy, které pošlete svůj kód fotoaparátu až do Astro PI MK II, bude mít možnost mít různé čočky a filtry nainstalované, zatímco jejich projekt je spuštěn. Například s vhodnými filtrmi budou studenti schopni provádět normalizované pozorování pro iniciaturní index vegetace (NDVI) pro sledování a studium distribuce života rostlin na povrchu Země.

AI COPILOT.

Když studenti opravdu potřebují kopnout věci do vysokého stupně, budou mít také možnost využít Coral USB akcelerátor, který bude doprovázet Astro PI MK II. Tento integrovaný obvod specifický pro aplikaci (ASIC) vyvinutý společností Google připojuje port USB 3.0 PI a může provádět až čtyři bilionové operace za sekundu při konzumaci pouze dvou wattů výkonu.

Vyvinut speciálně pro učení zařízení, toto nízkoenergetické zařízení může spustit modely tenzorflow lite v úžasných rychlostech. Oficiální dokumentace říká, že když se spáruje s procesorem třídy stolního počítače, může akcelerátor spustit klasifikaci a detekční model MobileNet V2 na téměř 400 snímcích za sekundu.

Je zřejmé, že jeho schopnosti budou sníženy při práci ve spojení s PI 4, ale bude stále podstatným požitkem pro týmy, které chtějí dělat zařízení učení na oběžné dráze. V kombinaci s novým fotoaparátem s vysokým rozlišením má počítačová zaworce zdatnost akcelerátoru nabídnout některé fascinující příležitosti pro pozorování Země v reálném čase.

Stejně jako samotný Astro Pi, Coral USB akcelerátor byl oblečený v přizpůsobeném vyvinutém hliníku, který je jasně vyvíjetpomoci pasivně rozptýlit teplo. Ale jinak je to totožné s komerční jednotkou, kterou si můžete zakoupit nejlepší za $ 60 USD. To je stejný druh logiky, která vede ESA, aby vybrala Raspberry PI na prvním místě, protože umožňuje školám dát dohromady nákladově efektivní rozvojové prostředí pomocí většinou off-the-shelf komponenty.

Astro Pi: Domácí hra

Kdy tak budou studenti nebo hackaday čtenáři schopni vybudovat vlastní Astro Pi Mk II? Bohužel, to není hned jasné. Určitě můžete vyzvednout malinovou pi 4 a coral usb akcelerátor nejlepší, ale slovo je, že nedostatek čipů mají zpožděné úsilí o výrobu nového sense klobouku ve velkých množstvích. Studenti účastnící se programu mohou používat webový emulátor pro testování svého kódu prozatím, s týmy vybranými na přemístění na fázi 2, aby se dostal skutečnou věc v listopadu. Vzhledem k úspěchu původního smyslu klobouku se zdá být nevyhnutelné, že nová verze bude fungovat cestu k maloobchodu nakonec, ale pravděpodobně se to stane letos.

DIY verze původního Astro PI
Stejně tak, zatímco web projektu říká, že budou v blízké budoucnosti až ke stažení, soubory CAD pro nový kryt ASTRO PI MK II ještě nejsou k dispozici veřejnosti. Nadace Raspberry PI má podrobný průvodce na budování repliky původního Astro PI, kompletní s informacemi o 3D tisku případu, takže doufejme, že něco podobného je sestaveno pro prosinec zahájení nové verze.

V roce 2017 společnost vyrobila $ 250 USD replika původního případu Astro PI, která byla tak přesná, Eben Upton sám říkal, že jsou téměř nerozeznatelné od jednotek letových jednotek. Jakmile jsou soubory CAD vystupovat, můžeme vidět podobnou snahu duplikovat novou verzi, ale neočekávejte, že bude tentokrát méně nákladný.

I když jste příliš starý, nebo ne na základě předpoklady planety, aby se zúčastnila oficiální výzva Astro PI, platforma vyvinutá ESA a Nadace Raspberry PI je stále atraktivní pro vědce občanů a experimentátorů dolů na Zemi. Doufejme, že časem, kdy se výzva začít nahrávat na mezinárodní kosmickou stanici na jaře 2022, budeme moci následovat doma s vlastním modelem hardwaru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Manuální zaostřovací obrazovka pro digitální SLR

Most Modern Digital SLR kamery používají obrazovky Matte Focus s jejich automatickými systémy namísto obrazovek Split Circle Manual Focus Screens nalezené v non-digitálních SLR kamerách. Ačkoli ne továrně schválí, existují

Apple Products 2018: Zpráva vrhá světlo na gadgety, u nichž by se očekávalo, že se společnost zahájí nový rok společnosti

, není trik, že většina produktových řad Apple získává roční obnovení, bez ohledu na Mac Mini a samozřejmě Mac Pro. Zatímco Apple má tendenci zůstat s relativně tuhými časovými osy

Foukání kondenzátorů

[Grenadier] složený, aby nám ukázal video některých kondenzátorů, které jsou vyhozeny. Jo, to je to. Jen některé kondenzátory vyfouknuty. Můžete se divit, co od tohoto videa zjistíte. Odpověď je …