Displej Notch – skvělá nebo špatná věc? Náš upřímný pohled

Prvním telefonem s zářezem obrazovky nebyl iPhone X, ale LG V10, který přišel v roce 2015. Zářez obrazovky jsou velmi kontroverzní, ale představují obrovský krok k budoucnosti. Znepokojení je – je obrazovka skvělá nebo špatná věc?

Displej zářezů jsou s největší pravděpodobností nejpochybnější věcí, která se kdy objevila v odvětví smartphonů. Tento vzor začal vydáním Apple iPhone X na konci roku 2017, i když to nebyl úplně první gadget s zářezem. Všichni přesně chápeme, jak prominentní je podnikání, takže obrovské úpravy vždy přitahují velkou pozornost. Bohužel, značné revize nejsou vnímány podobně, což naznačuje, že někteří lidé budou nevyhnutelně zklamáni. Zákazníci mají tendenci vybírat, s čím již jsou obeznámeni, stejně jako nový gadget se vůbec necítil povědomě. Zatímco někteří lidé nebyli šťastní, jiní přijali zářezy jako krok k budoucnosti. V důsledku toho se zabývali vytvořením své metody na trh se všemi svými výhody i nevýhody. Měli jsme dlouho, abychom jim pochopili, právě zde jsou naše upřímné názory na zářezy obrazovky!

Historie zářezu obrazovky

Na začátku jsme zdůraznili, že iPhone X nebyl prvním smartphonem, který integroval zářez. Ve skutečnosti, když se vrátíte do roku 2015, můžete mít na paměti, že LG vydala V10. Tento gadget měl rutinní obrazovku i sekundární v oblasti vačky. Přestože LG uvedla, že využila samostatný panel, integrace byla bezproblémová. Samozřejmě, kromě dvou předních kamer. Výsledkem je, že V10 vidíme jako první skutečný smartphone s zářezem, i když byl nalezen v rohu.

V poslední době jsme také viděli nezbytný PH-1. Zářez byl ve středu, stejně jako v novějších zařízeních, ale je to mezi nejužšími dodnes. Bohužel, gadget přišel s některými velkými nepříjemnostmi spojenými s tímto designem. První ze všeho bylo, že zářez byl označen do tvaru uvnitř lišty podmínky, ale byl trochu vysoký. Výsledkem bylo, že lišta podmínky byla rovněž vyšší, a proto ztrácela nějaký použitelný prostor. Za druhé, zářez bylo naznačeno, že minimalizuje stopu tím, že se zbaví rámů, ale gadget stále měl docela velkou bradu.

První tři telefony s zářezem displeje- LG V10, nezbytný PH-1, iPhone X
Zde přichází do hry iPhone X. Zprávy okamžitě dosáhly velkého množství lidí a mnoho z nich z nich přesně nepodporovalo. Styl tohoto smartphonu byl největší úpravou vzhledem k tomu, že původ chytrých telefonů, takže reakce byla předvídatelná. Za předpokladu, že Apple má na trhu, jiní výrobci se rozhodli dodržovat rodící se trend. Zářez obrazovky byly považovány za nepraktické z jedné strany, avšak futuristické od druhé strany. Ne všechny zářezy obrazovky jsou však vyráběny stejné. Pojďme je prozkoumat mnohem hlouběji.

Můžete také jako: PPI vs DPI: Co jsou stejně jako rozdíl?

Je Screen Notch skvělá nebo špatná věc?

Zkušenosti softwarové aplikace

Když věříme o zářezy obrazovky, obvykle jsme znepokojeni zkušenostmi. Nemůžeme odmítnout, že to ukradne použitelnou oblast z displeje, ale přesně to je, jak je to špatné? Abych byl upřímný, odpověď závisí na gadgetu, ze kterého pocházíte. Ve skutečnosti nový poměr prvků 18: 9 (nebo 2: 1) nedávno nahradil předchozí 16: 9. Výsledkem je, že obrazovky jsou nyní znatelně vyšší, takže pro obsah je mnohem více místa. I když ne všechny nové gadgety to přijaly, je zásadní, že ti s obrazovkou Notch to udělali.

Pokud jste použili poměr prvků 16: 9, použitelná oblast bude docela stejná. Budete mít pocit, že se nejedná o zářez, který se do vašeho displeje rozřezává, ale místo toho je obrazovka prodloužená do horního rámečku. Kromě toho se nyní nachází lišta podmínky v oblasti Notch, takže nezabere další prostor. Pokud přicházíte z rutinního displeje 18: 9, můžete si všimnout, že existuje o něco méně nabízený povrch. Nejedná se o jistič v mnoha situacích, ale vyžadujete ho mít na paměti.

Displej zářezů se relativně jednoduše využijí, protože OS je vytvořen tak, aby je přizpůsobil co nejlépe. Od té doby, jak jsme již zmínili, jsou součástí lišty podmínky, neměli by zasahovat do rutinního využití. Mohou však být problémem, když plánujete zobrazit nějaký obsah na celé obrazovce. I když nebudete mít žádné typy problémů s aplikacemi vytvořenými společností Google nebo samotný výrobce, mohou tyto komplikace poskytnout některé komplikace.

Design

Bez ohledu na to, jak dobře je něco implementováno nebo přesně, jak je to praktické, styl nelze zanedbávat. Vzhledem k tomu, že cílem musí být vytvoření gadgetu bez jakéhokoli typu rámů nebo zářezů,nullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Váš průvodce možností vývojáře Android

Je to docela dlouho, co jsme na našem blogu publikovali tipy a triky. Existuje však jeden termín, který je ve většině z nich jedinečný a při provádění těchto průvodců je

Idongle řeší problém s upoutáním vězení

Nová možnost hardwaru pro tethered útěk z vězení byla odhalena na adrese www.myboyboyfriendisageek.com. Říká se tomu „idongle“ a také je to malý gadget, který se připojuje k konektoru 30 pinů

Echo Dot (3.-gen) diskontoval na 22 $, jedno ostatní technickou nabídku na Black Friday

Amazon’s Black Friday Week of Madness pokračuje a naštěstí to neukazuje absolutně žádný náznak, že se nechám nechat. Pokud hledáte jakýkoli typ hardwaru první strany Amazon, je to určitě čas