Díly: DS1801 SPI audio objem potenciometr

Dallas / Maxim DS1801 je potenciometr hlasitosti zvuku se základním rozhraním SPI. Tento čip má dva kanály objemového řízení, které mohou být přínosné v diy audio projektu. Dříve jsme se podívali na DS1807, podobnou část s rozhraním I2C. Tento týden vám ukážeme přesně, jak využít verzi SPI.

DS1801 SPI Digital Audio Hlasite Potenciometr (Digikey Search, Octopart Hledat, $ 6.50). Datasheet (PDF).

Autobus pirát
DS1801 (PIN #)

Gnd.
GND (1)

Aux.
RST (3)

Gnd.
ZCEN (4)

Gnd.
AGND (11)

Mositský
D (12)

Hodiny
CLK (13)

+ 3.3Volts.
VCC (14)

Spojili jsme DS1801 naší autobusové pirátské univerzální sériové rozhraní, jak je uvedeno v tabulce. Využili jsme sběrnici pirát, aby se tento čip prokázal, avšak přesně stejné základní postupy platí pro jakýkoliv typ mikrokontroléru. Požadavky Power DS1801 jsou flexibilní, funguje buď o 3,3volts nebo 5Volts, využívali jsme zásobování 3.3volt.

DS1801 má rozhraní SPI. Výstupní kolík lze využít kaskády několika DS1801S. Využili jsme režim spi sběrnicový pirát s výchozím výchozími možnostmi rozhraní tohoto čipu.

Protokol DS1801 SPI je vysvětlen na obrázku (A) na straně 4 datasheetu (zobrazeno výše). Všimněte si, že SPI umožňuje signál, nazvaný RST na DS1801, je opravdu opačný společný zápis. Datový vstup je aktivní, když je RST vysoký, stejně jako neaktivní, když je nízký.

Každý DS1801 má dva audio potenciometry s 64 kroky ovládání hlasitosti. 0 je plný hlasitost, 63 je nejnižší hlasitost, nastavení 64 je mute. Nastavení hlasitosti je skutečně jednoduchý; Stačí zvýšit signál RST, hodiny v úrovni hlasitosti pro každý potenciometr, stejně jako nižší RST pro přijetí nových nastavení.

SPI> A 64 64 A
AUX HIGH <-RST pin vysoký Napište: 0x40 <-Mute nastavení kanálu 0 Napište: 0x40 <-Mute nastavení kanálu 1 Aux Low <-rst pin nízký SPI>

Zde jsme nastavili obě potenciometry pro ztlumení (64). Nejprve zvedněte RST PIN na 3.3Volts (kapitál ‘A’, hloupé CSS). Dále sestavte ztlumené nastavení pro každou (64 64). Nakonec spusťte RST PIN pro přijetí nových nastavení (malá ‘A’).

SPI> A 0 0 A
Aux High.
Psát: 0x00.
Psát: 0x00.
Aux Nízká
SPI>

Nyní modifikaci oba potenciometry do plného objemu tím, že vytvoříte 0 k každému. Nastaví úroveň odporu 0 nebo 100% vstupního objemu.

SPI> A 0 64 A
Aux High.
Psát: 0x00.
Napište: 0x40.
Aux Nízká
SPI>

Konečně jsme na každém potenciometru nastavili různé úrovně objemu. Pot 0 je v plném objemu (0), hrnec 1 je měkký (64).

Stejně jako tento příspěvek? Zkontrolujte výrobky dílů, které jste možná vynechali. Chcete požádat o příspěvek? Nechte své tipy v komentářích.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Další iPhone, který se na podzim objeví s 4G LTE, bude zřejmě fungovat přesně stejnou 3,5palcovou obrazovku

, zdá se, že mnohem lepší gadgety se dostanou, mnohem náročnější spotřebitelé se stanou. Sotva uplynul týden, protože vydání nového iPadu, stejně jako dosud se zdá, že většina blogosféry zaměřuje

Světlo oheň pod svým … skateboard?

Děti, prosím, nezkoušejte to doma. Nebo alespoň ujistěte se, že není nic hořlavého. S tímto způsobem se musíme zeptat – kdo nemiluje s ohněm? Sázíme sázení, že mnozí z vás

Apple Products 2018: Zpráva vrhá světlo na gadgety, u nichž by se očekávalo, že se společnost zahájí nový rok společnosti

, není trik, že většina produktových řad Apple získává roční obnovení, bez ohledu na Mac Mini a samozřejmě Mac Pro. Zatímco Apple má tendenci zůstat s relativně tuhými časovými osy