Fix-A-cihla 2: Nexus 5x stoupá z popela

Bylo to, ale před dvěma týdny, když jsem řekl svůj příběh Woe – příběh LG Nexus 5x, který onemocněla, zdánlivě kvůli výrobním závadám narození. Podařilo se mi demontovat a udělal cestu přes semi-úspěšný pokus o opravu, počítání na mrazničku a fénem, ​​aby se vrátil zpět k životu dost dlouho na zálohování dat. Zkuste to, jak bych mohl, ale prostě nemohl dostat telefon běží na mnohem více než deset minut najednou.

Všichni nebyli marně! Byl jsem odměněn za dokumentaci mých bojů s obrovskými zkušenostmi a znalostmi širšího internetu: “Fén se nedostanou tak horké jako heatguns!”

Ukázalo se, že jsem právě předpokládal, že dvě podobná zařízení, oba počítají se na horký kousek kovu a ventilátor jako jejich primární komponenty, musí být v podstatě identické, pokud je hodnocen v podobném čerpání. Mýlil jsem se! Zdá se, že průměrný fén zůstane dobře chladnější než 150 stupňů Celsia, aby se zabránilo tání něčího hedvábného zámku nebo spalování kůže. Dokonce jsem se dozvěděl, že zřejmě se mokré vlasy roztaví při nižší teplotě než suché vlasy. kdo ví?

Ozbrojené s těmito znalostmi, spěchal jsem ven a dostal nejméně drahou tepelnou zbraň, kterou jsem mohl najít – kolem 50 dolarů. Ohodnoceno až o 600 stupňů C, to bylo naprosto teplejší než fén. S převažujícím názorem, že jsem neplatil dostatek tepla obecně, rozhodl jsem se také zvýšit dobu topení na 90 sekund, původně z rychlého 30 sekundového průchodu.

Po rychlé demontáži telefonu jsem byl připraven jít znovu. S základní deskou připevnila mezi některými knihami, aby ji zastavil bruslení kolem mého stolu z proudění vzduchu, směřoval jsem vzduch především na největším žetonech na palubě, je jistě, že se otočí, aby se zabránilo přehřátí některých spotových a rozpadajících se částí.

Lo a hle, to fungovalo! Telefon vystřelil přímo nahoru, s čistou botou. I když jsem měl telefon dříve selhat uprostřed aktualizace, nebyly vůbec žádné problémy. Byl jsem schopen vystřelit fotografování Google a nastavit ho, abyste zálohovali poslední z mých fotografií do cloudu a nechal telefon dělat svou práci.

Vítejte Zpět Dead Nexus 5x

Přes dva týdny prošly, a jsem rád, že jsem nahlásil, že telefon je stále plně funkční. Zatímco už už nepoužívám denní den na den, přežil příležitostné procházení webu, stejně jako úzkostný test rychlého užívání 17 fotografií s hodnotou HDR povoleno, aby zjistil, zda by uvedení procesoru způsobil problémy se znovu objevit. Mechanismus této opravy stále ještě není 100% jasný – je horká vzduchová zbraň, která způsobuje, že BGA pájecí koule pro reflow, nebo je to nějaký jiný druh tepelně související čarodějnictví? Pontifikát na tom v komentářích. Pro mě se cítí jako pájka přepracování. Nepovažuji za použití osvědčených postupů pro přepracování horkým vzduchem. BIL Stádo má vodítko pro SMD Remoldering bez poškození komponent. Jeho techniky lze snadno přizpůsobit pro reflow bez odstranění části z desky. Lepší metodou by bylo odstranit a realizovat BGA čip, ale to je mimo mé současné schopnosti.

Na konci to bylo docela uspokojující oprava. Je to dobrý pocit, že mám na konci práce, spíše než posílat mnohem více elektroniky přímo na skládku. Samozřejmě, že moje bezvýhradná díky jdou do Hackaday a Youtube komentátů, kteří mi ukázali směrem ke světlu … nebo v tomto případě, teplo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Manuální zaostřovací obrazovka pro digitální SLR

Most Modern Digital SLR kamery používají obrazovky Matte Focus s jejich automatickými systémy namísto obrazovek Split Circle Manual Focus Screens nalezené v non-digitálních SLR kamerách. Ačkoli ne továrně schválí, existují

PlayStation 4 Dualshock 4 Controller nyní pracuje bezdrátově s PS3

, pokud existuje jedna věc o společnosti Sony PlayStation 4, která je rozhodně mnohem lepší než jeho předchůdce, je to ovladač Dualshock 4. Dualshock třetí generace přišel poněkud velkou kritiku,

Držák LEGO pohár pomáhá, abyste zůstali hydratováni

jíst mnohem více ovoce, cvičení více, pít hodně více tekutin; Začátkem ledna je obecně čas provádět novoroční usnesení. Spousta typických jen potřebuje Willpower, avšak pokud to zůstane zvlhčující, že jste