ALE myslet na (World Wide) uživatelé!

Historie je plná příběhů o technologii, která dává smysl designéra, ale není opravdu odpovídaly potřebám uživatelů. Vezměte koláčů. V roce 1929 muž jménem Duff si uvědomil, že by mohl těžit z přebytku mouky a melasy a vytvořil koláč mix. Jednoduše přidá voda do suché směsi a peče k vytvoření lahodný dort. Po druhé světové válce General Mills a Pillsbury také chtěli prodat mnohem více mouky a tak začali dělat koláče. ale prodeje vyrovnala. Psycholog, který byl průkopníkem v cílových skupin s názvem Dichter měl odpověď: pekařství neměl pocit, že by bylo přispět k vytvoření dortu. Chcete-li získat mnohem více emocionální investice, koláč směsi budou muset mít skutečné vejce přidané v. Ve skutečnosti, Duff pozoroval totéž ve svém 1933 patent.

Je snadné si představit spoustu potravin … vědců? Inženýři? Designéři? … cokoliv člověk vynalézání mouka mísí v roce 1930 byl povolán … sedět myslet, že dělat mix, který vyžaduje pouze vodu je skvělý věc. ale pekaři se to nelíbilo. Jak obvykle se nám nepodaří účet pro uživatele?

Od dort mixu Tech

Apple udělal službu tuto. mnoho z nás to nevadí věci jako tajemných příkazů a kontroly kritických kombinacích, ale širší pool globálních počítačových uživatelů nemám rád tyhle věci. Zatímco se svět stále v podstatě zmenšovat, my obvykle najít naši uživatelé jsou lidé z různých zemí a kultur, kteří mluví různými jazyky. Je to koneckonců svět velký web. To vyžaduje, abychom přemýšlet ještě těžší o našich uživatelích a jejich konkrétních likes, odpory a zvyky.

Dokonce i různé regiony mohou mít různé zvyky a jazykové otázky. Například Braniff letecká společnost slogan „létat v kůži“ byla přeložena do španělštiny správně, ale v Mexiku, použití slangu dělal to „letět nazí.“ Švédský výrobce vakuum opuštěné anglické slogan „Nic saje jako Electrolux“ ve Spojených státech pro podobné důvody.

Facebook a Kambodža

Khmer klávesnice (CC-BY-SA 4.0 od 飯 江 誰 出 茂)
Nedávné úniky z Facebooku měl technicky zajímavý vtípek k nim. Podle novinových zpráv, Facebook poznámky ukázaly, že vedení společnosti byli šokováni, že asi polovina z hlasového provozu na Facebook Messenger výrobek pochází z Kambodže. Spekulovalo se, že možná tato země má vysokou míru negramotnosti. Podle UNESCO, míra gramotnosti dospělých je více než 80% a roste. mezi mladšími lidmi, to je více než 90%. Můžete si myslet, že je to špatné, ale je to zhruba stejnou rychlostí jako ve Spojených státech. Ve skutečnosti, Kambodža je mírně vyšší, za to, že nás má asi 21% dospělé negramotnosti. I když je třeba přiznat, dělá UNESCO zmínku, že různé země definují gramotnosti v různých způsobech, jak se zdá nepravděpodobné, že Kambodža má dostatek negramotné telefonem a počítačem uživatele k účtu pro polovinu Facebook hlasového provozu.

Jaký byl problém? Rudí jazyk má mnohem více znaků, než jakýkoli jiný světový jazyk pro výrobu počítačových klávesnic notoricky otravné. Existuje 74 znaků, takže spousta klíčů má dvě různé funkce a mnoho telefonů nemají Khmer povolenou klávesnic nainstalován ve výchozím nastavení. Někteří uživatelé ani nevím, mohli psát khmerské na klávesnici telefonu. Údajně, mladí lidé přepsat khmerské do latinkou nebo vynechat znaky, počítal s tím příjemce vyplnit prázdná místa. Tam je dobrý příspěvek o této skutečnosti na ostatních webových stránkách World.

Ale je nám do toho?

Bývaly doby, kdy je šance na vaší práci navíjení přes půlku zeměkoule byli nesmírně malá. Jistě, pokud jste náhodou pracovat pro gigantické nadnárodní společnost se může stát, ale jinak vaše návrhy byly nepravděpodobné, že by mezinárodní cestovatele. Dnes i ty nejmenší firmy mohou vyvážet po celém světě.

Můžete si myslet, že nemusíte nic dělat komerční takže si opravdu nezajímá. ale pokud budete psát své práci na Hackaday.io, GitHub, YouTube, nebo kdekoliv na internetu, exportujete způsoby, které by učinily největší globální společnosti ve světovém žárlivý jen před několika desítkami let. Že 20 řádek skriptu ovládat své náladové osvětlení v závislosti na aktuálním přehrávané skladby mohl si vyzvednout v Číně, Austrálii, Francii a Etiopie. kdo ví?

Tento druh problému není omezen na Kambodži, a to buď. spousta asijských jazyků jsou problematické pro klávesy a Kanji – za pictographic jazyk – je obzvláště tvrdě za to, že je možné kombinovat několik tisíc prvků. podívejte se na tento obraz čínského psacího stroje, pokud nechcete mi věřit.

Dvojité Pigeon psací stroj. (CC-BY-SA 3.0 dle [Dadiolli]) Takže si myslím, že odpověď je ano, my péči. Samozřejmě, nemůžete být odborníkem na každém jazyce a každé kultuře, ale to je vždycky dobré doporučení, aby se v místě uživatele a snaží se pochopit, co by chtěli, ne to, co si myslíme, že je ideální odpověď. Jak svět se smršťuje, že je stále těžší dělat, ale pokud chcete, aby vaše projekty na rozšíření, to je práce stojí za to dělat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Autonomní stěna

[Djsures] šli blázen na jeho interaktivní hračku Wall-e. Wall-E prostě neměl dostatečný odraz v jeho kroku, takže [Djsures] se rozhodl poskytnout mu generální opravu. Šel s celým robotem, stejně jako

Photoshop pro iPad vydávající koncem roku, ale s některými funkcemi, které chybí

Adobe, odhalil Photoshop pro iPad o rok zpět a také na něj stále čekáme, až se objeví. K tomu bude nastavit do konce roku 2019 a nyní má Bloomberg zprávu,

Zdroj jádra vydán před „celosvětovým spuštěním gadgetů“, dodržování GPL?

Jako Sony Mobile, čas i opět, prokázala svou konzistentní podporu pro komunitu Underground-Developers Community, mnoho bylo skeptické, jak dlouho to bude udržovat stejně. Zatímco OEM po celém světě postupují při